fbpx
 • Czym są porady dotyczące pielęgnacji niemowlęcia?👶🤫

   

  Być może niektórzy z Was nie rozumieją co ma na myśli fizjoterapeuta dziecięcy oferując w swoich usługach porady dotyczące pielęgnacji dziecka. Przecież sposoby kąpieli czy ubierania dziecka przekazywane są niemal z pokolenia na pokolenie 

  Już wyjaśniam! Otóż podczas codziennych czynności pielęgnacyjnych możemy albo wspierać prawidłowy rozwój malucha albo go ograniczać. Częstym powodem asymetrii czy wzmożonego napięcia mięśniowego u niemowląt są błędy popełniane podczas noszenia, podnoszenia czy karmienia. Nosząc dziecko zawsze na tej samej ręce rozciągamy zawsze tą samą stronę jego ciała, druga zaś zostaje zawsze w skróceniu.

  Powtarzanie takich czynności wielokrotnie w ciągu dnia może przyczyniać się do utrwalenia u dziecka asymetrycznego ułożenia ciała.
  Podnoszenie dziecka pod pachami zwiększa napięcie w obręczy barkowej, czego konsekwencją mogą być wysoko ustawione barki, znacznie skrócona szyja, częste prężenia czy zaciśnięte piąstki.

  W codziennych czynnościach pielęgnacyjnych znajdują się duże możliwości terapeutyczne. Poprzez prawidłowe noszenie, przewijanie, karmienie czy codzienną zabawę możecie Państwo dostarczyć swojemu dziecku prawidłowe bodźce sensomotoryczne oraz hamować ewentualne reakcje nieprawidłowe.

  Podczas spotkania z rodzicami zawsze pokazuje, które sposoby pielęgnacji wspierają rozwój dziecka i wpływają na jego harmonijny rozwój, wspólnie wybieramy najlepsze rozwiązania- najwygodniejsze dla rodziców i najbezpieczniejsze dla Maluszka 

Zostaw komentarz
Dlaczego raczkowanie jest takie ważne?Czy na postawę naszego ciała ma wpływ to jak rozwijamy się w pierwszym roku życia?

Dyskusja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *