przyjście na świat Waszego upragnionego dziecka to przede wszystkim ogromna radość, ale również strach i niepewność. Szczególnie jeżeli dostrzegacie w Jego rozwoju ruchowym pewne nieprawidłowości.
Czy zastanawiasz się czy to normalne, że Twoje dziecko zaciska dłonie w pięści lub często odgina głowę do tyłu podczas noszenia czy karmienia?
Twoje kilkutygodniowe dziecko w leżeniu na brzuchu trzyma mocno uniesioną do góry głowę? Pewnie wszyscy dookoła sugeruję Ci, że jest wyjątkowo „silne” jak na swój wiek, ale Ty czujesz, że to nie do końca w taki sposób powinno wyglądać? A może jest wręcz odwrotnie – kiedy kładziesz dziecko na brzuchu to nie unosi główki, a Ty nie wiesz w jaki sposób korygować jego pozycję?
Martwisz się, że podczas codziennej pielęgnacji Twojemu dziecku trudno jest unieść wyprostowane rączki do góry i pokazać co kryje pod pachami? A może zastanawia Cię czy wszystkie niemowlaki mają takie króciutkie i trudno dostępne szyje?
Niepokoi Cię to, że pomimo ciągłego przekładania główka Twojego maleństwa chętniej ustawia się na jedną stronę?
A może po prostu zastanawiasz się w jaki sposób poprzez codzienną pielęgnację i ćwiczenia wykonywane w domu wspierać rozwój ruchowy swojego maluszka?
Twoje dziecko powinno już się obracać, a Ty nie wiesz w jaki sposób ćwiczyć z nim tą umiejętność?
Próby odkładania Twojego dziecka na brzuch kończą się po chwili płaczem lub wyginaniem ciała i nie wiesz jak go przekonać, że ta pozycja to nic strasznego? Pewnie niejednokrotnie przeszło Ci przez myśl, że na pewno nie wszystkie dzieci lubią leżeć na brzuchu i Twoje musi należeć właśnie to tej grupy. Ale czy na pewno tak jest?
Jeżeli na którekolwiek z pytań odpowiedziałeś twierdząco,
to ten kurs z pewnością jest dla Ciebie!
Przygotowane materiały będą przydatne absolutnie wszystkim Rodzicom! Informacje tu zawarte to doskonały przewodnik do codziennej zabawy i pielęgnacji z niemowlakiem. Skorzystają z nich zarówno Ci Rodzice, którzy dostrzegają w funkcjonowaniu swoich dzieci pewne nieprawidłowości, jak i Ci, którzy chcą działać prewencyjnie.
Dlaczego wdrożenie prawidłowego postępowania u kilkumiesięcznego malucha ma tak duże znaczenie?
Przede wszystkim dlatego, że pierwszy rok życia ma ogromny wpływ dla rozwoju motoryki i nauki wzorców ruchowych, z których Twoje dziecko będzie korzystało w przyszłości.
Warto zatem po prostu wiedzieć w jaki sposób zajmować się dzieckiem, aby przekazywać mu to co dla niego najlepsze!
Nazywam się Izabella Malara i jestem fizjoterapeutką dziecięcą.
Dzięki temu, że kocham to co robię, mam w sobie ogromną motywację do ciągłego zawodowego rozwoju.
Na co dzień pracuję między innymi z niemowlętami
z zaburzeniami napięcia mięśniowego.
W ramach moje działalności prowadzę indywidualną fizjoterapię, ale również uczę świeżo upieczonych rodziców jak pielęgnować dzieci oraz jak bezpiecznie ćwiczyć z nimi w domu.
Wychodzę z założenia, że tylko dobra współpraca na linii fizjoterapeuta-rodzic przynosi zamierzone efekty
i decyduje o końcowym rezultacie terapii.
Wiem, że poprzez moje działania pomagam wielu dzieciom, dlatego doświadczenie w pracy stacjonarnej postanowiłam przenieść do świata online.
I tak właśnie powstał ten kurs.
Chcesz zobaczyć, dlaczego warto ze mną pracować?
Dla rodziców, którzy chcą w umiejętny sposób wpierać zdobywanie przez dziecko kolejnych kamieni milowych w jego rozwoju
Dla rodziców, którzy chcą wiedzieć jakich błędów pielęgnacyjnych nie popełniać
Dla rodziców niemowląt, które mają ruchowe trudności wynikające z nieprawidłowego napięcia mięśniowego
Dla rodziców, którzy od samych narodzin dziecka chcą nauczyć się prawidłowej pielęgnacji, bo wiedzą jak ogromne ma to znaczenie dla prawidłowego rozwoju ruchowego
Zobacz, co znajdziesz wewnątrz kursu:
Sprawdź program mojego kursu
Kup kurs
150,00
Otrzymasz w nim:
Przygotowane materiały przydadzą się zarówno rodzicom noworodków, jak i starszym niemowlętom. Moduł I w całości poświęcony jest prawidłowej pielęgnacji, którą należy wdrażać od pierwszych chwil życia dziecka. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Ćwiczenia rozluźniające napięte mięśnie, ćwiczenia symetrii ciała oraz prawidłowa pielęgnacja są absolutnie przydatne wszystkim niemowlętom. Przykładowo symetrię ciała dziecko osiąga w 3m.ż, ale jeżeli z jakiegoś powodu jej nie osiągnęło na czas to te wspomagania będą idealne zarówno dla niemowlęcia 3 -miesięcznego, jak i 5 – miesięcznego. Tak samo sytuacja wygląda przy nauce obrotów, które najczęściej występują w granicach 5-6 miesiąca życia, ale znam całe mnóstwo dzieci, które mają 7-8 miesięcy i nadal się nie obracają! W module dotyczącym leżenia na brzuchu dowiadujecie się m.in. jak wspomagać u dziecka osiągnięcie wysokiego podporu – ten kamień milowy występuję w 6-7m.ż, ale jeżeli Twoje dziecko ma 8 lub więcej miesięcy nadal nie unosi się do góry na wyprostowanych rękach to te ćwiczenia będą przydatne również Tobie.
Zawarte tu informacje będą przydatne absolutnie każdemu rodzicowi. Przygotowane materiały można wykorzystać zarówno u dzieci, które wykazują cechy nieprawidłowego napięcia mięśniowego – np. prężą się, wyginają, nie lubią leżeć na brzuchu, jak i dla tych, które nie wykazują żadnych trudności rozwojowych. Dzięki zawartym w kursie materiałom dowiesz się jak na co dzień możesz wspomagać prawidłowy rozwój ruchowy Twojego dziecka.
Kurs odbywa się na wygodnej platformie kursowej – szczegóły dostępu do kursu otrzymasz w wiadomości mailowej tuż po zaksięgowaniu wpłaty. Oprócz danych dostępu do platformy kursowej, otrzymasz link do zamkniętej grupy tylko dla kursantów. Jak to dokładnie wygląda?
W tej edycji kursu dostęp przyznawany jest na rok. Ponadto będziesz mieć dostęp do kolejnych aktualizacji kursu i dodatkowych materiałów, które będę dodawała na grupę.
Oczywiście, że tak. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, po prostu napisz! Możesz również chwalić się postępami Twojej pociechy 🙂
Do fizjoterapeuty należy udać się jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące rozwoju ruchowego swojego dziecka. Osiąganie kolejnych kamieni milowych jest ogromnie ważne, jeżeli Twoje dziecko z jakiegoś powodu nie rozwija się harmonijnie, nie czekaj – sprawdź o co chodzi. Sprawne oko profesjonalisty szybko wychwyci co hamuje Twojego niemowlaka w zdobywaniu kolejnych umiejętności. Na wizytę do fizjoterapeuty powinni zgłosić się również rodzice, których dzieci urodziły się przedwcześnie, kiedy poród był trudny lub ciąża była zagrożona.
W mojej opinii rozsądne jest również chodzenie na wizyty do fizjoterapeuty cyklicznie – po prostu na ocenę rozwoju ruchowego, tak aby sprawdzić czy wszystko jest dobrze i niczego nie przeoczyliśmy. Pamiętaj, że ćwiczenia w domu są bardzo ważne, ale Twoja praca nie zastąpi rąk fizjoterapeuty.
Dlatego każdy problem należy konsultować indywidualnie i do tego wielokrotnie w czasie twania kursu zachęcam!